Zajímavé kuchyňské doplňky

Autor | Duben 4, 2010
778-generatorReceptu

Spotřebičů, doplňků a všelijakého dalšího vybavení, které tak ,,trochu“ myslí za nás, není v kuchyni nikdy dost. Nejenom, že nám takové vychytávky usnadňují práci, šetří čas i peníze ale mnohdy omezují i rizika, kterých v kuchyni, obzvlášť při vaření, bývá poměrně hodně…

Důmyslný kuchyňský kohoutek pochází z dílny designerů firmy Kludi, a nabízí chytrou technologickou inovaci skrývající se v integrovaném senzoru, který umožňuje bezdotykový provoz. Oceníte ho nejenom ve chvíli, kdy máte špinavé ruce a potřebujete si je rychle opláchnout, ale také např. při vaření, kdy se neustále něco omývá. Na rozdíl od bezdotykových kohoutků nacházejících se ve veřejných prostorách, u tohoto můžete navolením programu nastavit nejenom teplotu vody, ale také intenzitu vodního proudu. Ve výsledku tak vedle pohodlného a rychlého mytí šetříte i spotřebu vznikající neustálým ručním mícháním teplé a studené.

Zdá se, že kuchařským knihám zvolna cinká umíráček. Alespoň to tak vypadá díky nápadu mladého designera Adama Brodowskiho, jehož Sook nebo-li interaktivní bezdrátová kuchařka zaujala i loňskou porotu mezinárodní soutěže Design Laboratory. Jejím prostřednictvím můžete nejenom nahrávat a sdílet různé recepty včetně fotografií, ale také o nich diskutovat v sociálních sítích. Nemluvě o tom, že se Sookem budete vařit jako praví profesionálové, jelikož toto zařízení používá sadu sensorů, které ,,vycítí“ jaké jídlo se právě připravuje a doporučí všechny vhodné ingredience včetně potřebného množství tak, aby výsledek chutnal jako od mistra šéfkuchaře.

V kuchyni se zalíbilo i slovenskému designerovi Tomáši Královi. Z jeho chytrých vylepšení rozhodně stojí za povšimnutí ,,kouzelná“ vařečka. Stačí do ní nalít vodu či mléko a pak, během přípravy těsta, postupně dávkovat jednoduchým zmáčknutím knoflíku tekutinu. Vedle dokonalého výsledku šetří čas, zvládne práci za dva a protože je vyrobená z plastu, můžete ji dávat také do myčky.

Další bezdotykovou vychytávkou, která by v kuchyni neměla chybět je odpadkový koš. Díky senzorům, které automaticky otevřou víko, jakmile nad ním mávnete rukou, můžete zcela hygienicky vyhazovat vše, co už nebudete při vaření potřebovat. Koš je vyrobený z nerezu, takže se dobře udržuje, vejde se do něj 50 litrů smetí a výrobce na něj dokonce dává 5 letou záruku.

Foto: Kludi, Adam Brodowski, Tomáš Král, Brabantia

Zajímavé kuchyňské doplňky
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)