Začněte den se zdravou snídaní

Autor | Listopad 28, 2012
1146-2

Asi netřeba opakovat obecně známý fakt, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. A bohužel také nejvíce opomíjeným. Přitom je podle řady studií dokázáno, že pokud se ráno zdravě nasnídáme, minimálně celé dopoledne vykazujeme lepší soustředění, a to jak v práci, tak i ve škole. Co tedy ráno snídat?

Je třeba také dodat, že každodenní vhodná zdravá snídaně pomáhá dospělým i dětem v udržení správné váhy a nízké hladiny cholesterolu. Nenechte se vyvést z míry tím, že vaši nejbližší zaspali a tudíž rozhodně nemají čas se nasnídat. Takovým super rychlým a zdravým řešením může být např. smoothie, vyrobené z ovoce a jogurtu. Stačí naházet do mixéru příslušné ingredience, otočit knoflíkem a během minuty můžete podávat vynikající pyré.

Jak předcházet ranním hádkám o snídani
1. Snídani si pečlivě naplánujte den předem.
2. Nepřipravujte pro každého něco jiného, ale všem servírujte stejné jídlo. To sice vyžadujte určitý kompromis a domluvu předem, ale za to stihnete ,,nakrmit“ všechny členy rodiny.
3. Chystáte k víkendové snídani svým nejbližším např. domácí celozrnné bagetky? Napečte jich víc, v týdnu se budou hodit…
4. Vždy mějte po ruce ovoce, které představuje rychlý zdroj vitamínů, energie a vlákniny pro hektické pracovní dny.
5. Co by vám nikdy nemělo ve spíž chybět je krabice ,,poslední záchrany“, obsahující snídaňové cereálie. Ale pozor lupínky a müssli se již nehodí pro ty, kteří sice chtějí zdravě snídat, ale současně i hubnout.

Rychlé banánové smoothie

Budete potřebovat:
1 ½ šálku čerstvě vymačkané pomerančové šťávy (4 pomeranče)
1 polévková lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
1 šálek sezónního ovoce, případně kiwi, nakrájeného na malé kousky
1 ½ šálku zralého banánu nakrájeného na malé kousky
Všechny ingredience vhoďte do mixéru a mixujte, dokud se neutvoří pyré, dle chuti lze přidat také bílý jogurt.
Smoothie lze použít nejenom jako náhradu snídaně, ale také jako zdravou svačinu.

Foto: FoodNet

Začněte den se zdravou snídaní
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)