Rendez-vous a Volare – dvě speciality, které šetří váš čas

Autor | Srpen 27, 2012
1450-electrolux_concept4

… a vyvolávají závistivou reakci u sousedů, chtělo by se dodat. Tyhle dvě věcičky by chtěl mít v kuchyni snad každý. Každý, kdo ví, co se pod nic neříkajícími názvy z titulku vlastně skrývá.

Začněme prvním z unikátních konceptů, pokřtěným jeho designéry názvem „Rendez-vous“, což francouzsky znamená rande nebo schůzka. K tomuto názvu se ještě vrátíme. Rendez-vous je na první pohled neobyčejný stůl, který lze na pohled druhý označit přívlastkem „vše v jednom“. Důraz na minimalismus a ušetřený prostor vedl vývojáře k tomu, že celou kuchyni zkrátka umístili do jednoho stolu. A nejen kuchyni. Electrolux Rendez-vous je první interaktivní stůl, který v sobě snoubí prostor obývací, prostor pro přípravu, konzumaci a skladování jídla i prostor pro zábavu.

Vařte, kde chcete
A co všechno vlastně tento stůl dokáže? V prvé řadě na něm můžete vařit. Což je celkem logické, jedná-li se, jak jsme si již řekli, o celou kuchyň v jednom balení. Ale… on i ten systém vaření působí poměrně unikátním dojmem. Vaří se totiž na indukčním „sporáku“ umístěném po celé ploše stolu. Chcete-li vařit, teplota se zvýší právě tam, kam umístíte pánev.

Virtuální šéfkuchař
A neumíte-li vařit, nevadí. Do stolu je integrován virtuální šéfkuchař, který vás celým procesem vaření provede. Možná právě s touto funkcí souvisí i název stolu – jeho reklamním mottem by mohlo být „s naším stolem je u každé schůzky úspěch zaručen“. Protějšek totiž zkrátka neodolá „vašim“ kulinářským schopnostem.

Nabíjíme vše a všude
Pod stolem jsou umístěny modulární šuplíky, do nichž lze vnořit troubu, ledničku nebo v podstatě jakýkoliv další prvek běžné kuchyně. Další specialita tohoto zařízení se skrývá přímo na jeho povrchu. Ten je totiž pokryt speciálním „potahem“, který dokáže nabíjet zařízení umístěná na něm, a to bez použití kabelu. Potřebujete dobít mobil, mp3 přehrávač, notebook? Žádný problém.

Pojďme létat
Název druhého zařízení si společnost Electrolux našla v jazyce další kulinářské mocnosti, v italštině. Volare zde znamená „létat“. Nejspíše to souvisí se vzletným designem přístroje (nebo lépe řečeno přístrojů).

A o co se v tomto případě vlastně jedná? Dle vyjádření Electroluxu jde o celou kuchyň „ukrytou v jednom osvětleném uměleckém kousku“. Volare bylo primárně designováno jako alternativa pro domácnosti, v nichž opět vládne minimalismus, nicméně neoplývají velkým prostorem.

Barvy, které ladí
Základním stavební prvek zařízení tvoří opět indukční sporák, který je výsuvný, a tak jej můžete po každém použití schovat. Zajímavostí u sporáku i trouby umístěné hned vedle je, že mění barvu podle teploty. Když už jsme u barev – významnou devizou celého zařízení Volare je možnost zvolit si z celé škály barevných kombinací, a tak není problém ho sladit s celkovou koncepcí interiéru. Modulární systém vám umožní využít právě těch prvků, které budete potřebovat, což vám ušetří další místo v kuchyni.

Je libo espresso či led…
Dále se na jedné straně zařízení nachází dávkovač na kostky ledu, naopak na druhé si můžete nechat „natočit“ espresso. Ovládání všech přístrojů působí velice intuitivním a jednoduchým dojmem. Samotná firma Electrolux ho na svých stránkách označuje jako „foolproof“, což by se dalo přeložit květnatým českým slovem „blbuvzdorné“…

Foto: Yankodesign.com

Rendez-vous a Volare – dvě speciality, které šetří váš čas
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)