Kuchyňský dřez do ruky

Autor | Únor 26, 2010
650-kitchen-sink-3

Neustálé zdražování vody nás nutí s ní šetřit prakticky na každém kroku. Montujeme úsporné baterie, opravujeme kapající kohoutky, zachytáváme dešťovou vodu na zalévání. Napadlo vás někdy, kolik asi stojí voda, která nám uteče odpadem ve dřezu?

A přitom je to vlastně tak jednoduché. Nejspíš to samé napadlo designery australské společnosti Hughie, kteří uvedli do světa mobilní kuchyňský dřez vyrobený z biologicky odbouratelného plastu. Tento produkt, který pracuje na principu recyklace odpadní vody, dokonce získal ocenění ,,Výrobek roku 2008“. Dřez zachycuje až 80% vody, která by jinak protekla do kanálu a umožňuje její další využití v zahradě, při umývání auta nebo pro bezpočet dalších činností.

Dřez, šetrný vůči přírodě, je lehký, s pevnými uchy, svým tvarem se hodí do většiny klasických dřezů a má obsah 7 litrů. Stačí ho postavit do běžného dřezu, zašpuntovat a můžete oplachovat nádobí, ovoce, zeleninu…

Vedle kuchyně se tento dřez uplatní i při praní prádla, kdy je možné sbírat vodu odtékající z pračky, při omývání různých domácích věcí, apod.

Díky materiálu, z něhož je vyrobený, nevyžaduje žádnou speciální údržbu.

Foto: Hughie

Kuchyňský dřez do ruky
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)