Káva, která přináší zdravotní benefity

Autor | Prosinec 6, 2011
1571-2

Velmi častou příčinou civilizačních chorob bývají volné radikály. Důvodů, proč nás tyto špatné molekuly zdolávají, je mnoho: stres, psychická a fyzická zátěž, pobyt v zakouřeném prostředí, působení UV záření a také špatná životospráva, kam patří nadměrná konzumace tuků, alkohol, velké množství kávy. I když, ono je to s tou kávou vlastně teď již trochu jinak…

Dali byste si dobrou, čerstvě a hlavně poctivě upraženou kávu? Inu, proč ne, voní hezky. Na druhou stranu ale možná netušíte, že pražením se ze zelených kávových zrn ztrácí vysoký obsah antioxidantů – polyfenolů, které jsou velice účinné právě v boji proti volným radikálům.

Co jste možná nevěděli o antioxidantech
Antioxidanty jsou látky, které chrání buňky těla před volnými radikály. Kromě ovoce, zeleniny,
kakaa a luštěnin, jsou obsaženy také v každé pražené kávě. Zelená nepražená kávová zrna obsahují jednu z podskupin antioxidantů, tzv. polyfenoly, které jsou velice dobře
vstřebávány do lidského těla. Známým zdrojem polyfenolů je například také zelený čaj.

Odkud se berou volné radikály
Volné radikály jsou látky, které vznikají jako vedlejší produkty látkové výměny. Jejich
nadbytek poškozuje naše tělesné buňky. Jak jsme zmínili výše, k nadměrné produkci volných radikálů významně přispívá například kouření, znečištěné prostředí, stres, fyzická a psychická zátěž a další. Pokud nejsou volné radikály účinně eliminovány, jejich nadbytek vede ke vzniku závažných onemocnění.

Vychutnejte si Green Blend
Zdravý životní styl, nesčetně krát skloňovaný fenomén dnešní doby má nepochybně něco do sebe. Začínáme se ptát i pátrat po kvalitních potravinách a nápojích, které, kromě výživové hodnoty, nám poskytnou i jakousi nadstavbu, třeba právě v ochraně našeho organismu. To splňuje například káva NESCAFÉ Green Blend, která je vyrobena nejenom z pražených ale také nepražených zelených kávových zrn a nabízí tak díky vysokému obsahu antioxidantů – polyfenolů skvělou kombinaci zdraví a lahodné chuti.
Tato výjimečná a hlavně jedinečná káva je 100 % rozpustná a obsahuje 1/3 směsi ze zelených zrn.

Jak ji připravit
Abychom si mohli vychutnat příznivé účinky pití kávy NESCAFÉ Green Blend, měli bychom ji také důsledně dbát na její správnou přípravu, což v praxi znamená, že použijeme 1-2 lžičky směsi na šálek kávy (180ml). Vodu nevaříme, ale zaléváme při teplotě cca 90°.

Foto: Nestlé

Káva, která přináší zdravotní benefity
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)