Jak vařit expres neboli rychle

Autor | Září 12, 2010
1144-varime-expres

Naše babičky zastávaly názor, že dobré jídlo se má vařit půl dne. V dnešní hektické době by ovšem s tímto přístupem asi sotva obstály. Vaříme rychle a leckdy se přitom odbýváme kouskem chleba či čehosi v hrnku zalitého horkou vodou. Jak přitom trpí naše chuťové pohárky a zažívání asi netřeba zdůrazňovat. Pojďme tedy společně objevovat krásu rychlé hostiny, kterou dokážete připravit doslova za pár minut…

Vařit rychle a přitom chutně, a navíc mít ve spíži či lednici vždy dostatek těch správných ingrediencí vyžaduje promyšlený postup a velkou dávku kreativity. Ostatně, jak už pravil kdysi kdosi moudrý, z mála vznikají veliké věci, a o vaření toto platí dvojnásobně.  Své o tom ví i královna současné gastronomie Nigella Lawsonová.
Je slavná, úspěšná a bohatá, i když vlastně nedělá nic jiného, než že vaří ve své kuchyni, kde ji sledují kamery a jejich prostřednictvím statisíce diváků. Ptáte se, jak je možné, že má takový úspěch, když jenom vaří? Možná to bude tím, že vaří s láskou.

A s láskou také pro své čtenáře, neboť je i úspěšnou spisovatelkou, připravila následující publikaci Vaříme expres, kterou vydalo nakladatelství Euromedia Group – k.s. – Ikar. Nigela v ní vaří lahodné, snadno dosažitelné, málo pracné a zároveň elegantní pokrmy. Vynalézavě zkrácené pracovní postupy, úžasné náměty šetřící čas a námahu a jednoduchá  jídla nabízejí řešení, jak jíst dobře, když nemáte času nazbyt. Kuchařka obsahuje více než 500 receptů od předkrmů po dezerty. Nigellino vaření rovná se: minimum stresu a maximum potěšení. Tato kuchařská vamp, jak bývá občas přezdívána, nezapomněla také nakouknout do oblíbených kuchyní světa a současně prozradila, co ona sama schovává ve spíži, a jaké ingredience nezapomene nakoupit, aby ji nepřekvapila ani nečekaná návštěva. Publikaci doplňuje i řada báječných fotografií, nad kterými se vám budou doslova sbíhat sliny.

Foto: Euromedia Group – k.s. – Ikar

Jak vařit expres neboli rychle
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)