Jak rychle a přitom trvale zhubnout

Autor | Duben 16, 2012
2220-776158_83344282

Držíte diety? Hubnete a posléze opět přibíráte vždy s nějakým tím jo-jo bonusem navíc? Možná nastal čas vyskočit z dietního kolotoče a změnit přístup nejenom ke stravování, ale také k sobě samým. Máme pro vás tip, jak na to…

Na začátku bychom si nejspíš měli uvědomit, proč vlastně neustále vyhledáváme ,,zaručené“ diety a bereme všechno, co nám doporučila sousedka, kamarádka nebo jsme našli na internetu. Důvodem je nejenom konečný efekt ztráty většího množství kil, ale hlavně krátká doba, za kterou zhubneme.

Přiznejme si na rovinu, kdo z nás by se zabýval tím, že po takové dietě opět nejspíš přibere, nemluvě o negativním vlivu některých diet na organismus. Chceme být krásní, což se dnes rovná slovu štíhlí. Chybí vám v tomto výčtu zdraví? Ano, správně. Na to začínáme většinou myslet, až když je pozdě.

Je to v hlavě
Jelikož hubnutí znamená zásah do organismu, a tedy do našeho zdraví, rozhodně bychom neměli dát na ,,opravdu fungující internetové či kamarádské diety“, ale navštívit lékaře a dále postupovat na základě jeho doporučení. Zdravý hubnoucí proces má nejenom pozitivní vliv na řadu civilizačních chorob, ale ve většině případů jeho výsledek znamená trvalý stav věci. Důvod je jednoduchý. Stojí za ním nikoli drastické hladovky, ale zdravý životní styl, kombinující správné stravovací návyky a pohyb. Jak na to? Změňte přístup k sobě i k životu a svému okolí. Je to sice cesta dlouhá a bolestná, ale uvidíte, že se vyplatí.

Proč k lékaři…
Řada lidí se bojí jít k lékaři s běžnou nemocí, natož aby ho navštívila při problémech s váhou. Je třeba si ovšem uvědomit, že lékař vám poradí i s ohledem na váš zdravotní stav a na základě vyšetření krve pak doporučí další postup, případně vás odešle k nutričnímu poradci, který vám připraví jídelníček na míru a současně nabídne i vhodné pohybové aktivity.

Když radí Dukan
Ostatně, nakolik lze lékaři věřit, můžete zjistit z publikace francouzského lékaře Dr. Pierre Dukana – Dukanova dieta (vyd. Noxi). Tento odborník na výživu nabízí stravovací plán, který je založený na bílkovinách, přírodních proteinech a podmínkou úspěšnosti je dodržení čtyř po sobě jdoucích fází, které vám pomohou zhubnout a váhu rovněž i stabilizovat. Své rady a postupy obohacuje také zajímavými tipy, recepty a jídelníčky.

Nezapomíná ovšem ani na pohyb, v němž upřednostňuje to, co je člověku nejpřirozenější, a sice chůzi, konkrétně chůzi do schodů. Jeho ,,dieta“ neslibuje zázraky, ale trvalý úbytek váhy bez zbytečného trýznění nejenom těla, ale i duše. Nesmírně důležitým faktem je i jeho podpora ve spolupráci s lékařem a případná další motivace k tomu, abyste se cítili lehčí, zdravější… a tak vlastně i krásnější…

Foto: SXC, Noxi

Jak rychle a přitom trvale zhubnout
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)