Designová káva v městském stylu

Autor | Listopad 30, 2012
Nespresso

Ruch velkoměsta, industriální výškové budovy, elegantní automobily, průmyslové objekty. To vše inspiruje designery k návrhům, které zcela odrážejí městský život, tedy zapadají sem nejenom svým designovým pojetím, ale také účelností vyžadující vedle funkce i úsporu místa…

Najít v městském bytě prostor pro pohodlné posezení u šálku kávy bývá vzhledem k nedostatku místa někdy pořádný problém. I proto designéři vyšli vstříc kávovým fajnšmekrům, a nejenom jim, a nabídli chytré kousky, které nejenom že šetří prostor, ale zároveň umožňují svým uživatelům vychutnat si chvilku relaxace v prostředí vhodném k danému účelu.

Vždy připraven!
…přesně takový je stůl Quandrondo, kterému několika snadnými pohyby přidáte ke kruhovému tvaru také čtvercový, čímž vám vznikne jakýsi odkládací prostor pro cukřenku, mléčenku anebo skleničku vody. Vlastní servírovací část tak zůstává uklizená a použité nádobí neruší pohodový dojem. Quandrondo vděčí za svou pohotovost chytrému designovému principu. Čtyři kvadranty základního kruhu se mohou otevírat a zavírat v jakémkoli požadovaném uspořádání a vytvářet tak bezpočet geometrických tvarů, takže při každém použití stůl působí zcela odlišným vizuálním dojmem. Quadrondo vytvořil německý německý designer Erwin Nagel pro značku Rosenthal, která je známá především výrobou porcelánu.

Chytré křeslo
Také křeslo ,,Dragonfly“ neboli ,,Vážka“ patří k chytrým designovým kouskům, které se dokáží přizpůsobit dané situaci. Hostům nabídne příjemně ,,otáčivé“ posezení v klasickém křesílku, a vám později pohodlí na lenošce, která vznikne jednoduchým rozložením základního tvaru. Autorem tohoto zábavného variabilního posezení, vhodného pro menší prostory, je egyptsko-anglický designer Karim Rashid, jehož výrobky jsou vždy nadčasové, hodně originální, ale také zábavné a vždy respektující praktičnost, obzvlášť v domácím prostředí.

Mrakodrap plný kávy
Dobrou kávu si vychutnáte také z kvalitního přístroje. Švýcarský designer Antoine Cahen navrhl pro společnost Nespresso kávovary evokující atmosféru městského života v zeštíhlených rozměrech, které se vejdou i do sebemenší kuchyně. Osobitý styl představuje nejenom retro pojetí, ale také technicky vyspělé řešení. Milovníci kávy a designu tak mají opravdu z čeho vybírat.

Kafe z kelímku
Plastový kelímek představuje městský způsob života již od svého vzniku. Zmačkaný navozuje atmosféru jakési opotřebovanosti a únavy z hektického života zde, která dříve či později dolehne na každého z nás. Tak nějak vznikl tento keramický zmačkaný šálek, jehož autorem je holandský designer Rob Brandt.

Foto: Rosenthal, Karim Rashid, Robert Brandt, Nespresso

Designová káva v městském stylu
0 hlasy, 0.00 prům.hodnocení (0% score)