Apple Sour koktejl

Autor | Prosinec 29, 2012
651-DSC_0042

Pozvali jste přátele na silvestrovskou oslavu a přemýšlíte, co originálního jim nabídnout? Zkuste koktejl. Třeba takový, jaký pro nás namíchal šéfbarman Be Bop baru hotelu Alcron.

Budete potřebovat:
Boston šejkr, lopatka nebo větší lžíce, sítko, míchátko, koktejlová sklenka, led, Absolut vodka, jablečný likér, jablečný džus, ovoce – jablko – na ozdobu.

Příprava:
Koktejlovou sklenici nechte vymrazit. Šejkrovou sklenici naplňte do dvou třetin ledem. Odměřte 4 cl Absolut vodky, vlijte na led, přidejte 4 cl jablečného likéru, zakápněte 2 cl jablečného džusu. Šejkr druhou částí pečlivě uzavřete a asi 10 vteřin pečlivě protřepávejte. Připravte si koktejlovou sklenici, do které, přes sítko, vlijte obsah šejkru. Nakonec ozdobte plátkem ovoce, nejlépe jablkem a můžete podávat.

A nezapomeňte:
Své hosty byste měli také pobavit. Zkuste to třeba několika legendami o tom, jak vznikl název koktejl. V té nejznámější a nejvěrohodnější se vypráví o dceři mexického krále Axolotla VIII, Coctel, která v době uzavírání příměří mezi americkou armádou a vojsky jejího otce nabídla hostům nápoj neobvyklé chuti. Všem zvláštní pití náramně zachutnalo a jeden z vojáků se zeptal, kdo ho připravil. Mexický král mu představil svou dceru Coctel, dívku, která nápoj přinesla. Stačilo pak už její jméno lehce zkomolit a název cocktail byl na světě.

Za další legendou pak musíme do amerického Elmfordu do domu jisté Betsy Flannaganové, která ve svém domě hostila během války za nezávislost vojenské důstojníky. Jednou večer jim připravila nápoje, které ozdobila kohoutími péry a jeden z francouzských důstojníků prý zvolal: Vive le coq’s tail! – Ať žije kohoutí chvost!, a od té doby prý také žije koktejl.

A do třetice se přeneseme do Karibiku, kde byly, a stále jsou, oblíbené kohoutí zápasy. Tehdy bývalo zvykem, že ten, jehož kohout zvítězil, pozval ostatní na skleničku. Jednou ale kdosi zapomněl doplnit zásoby alkoholu a tak barmanovi, který toho dne naléval, nezbylo nic jiného než všechny zbytky smíchat dohromady. A aby se propojily chuťově i vizuálně, zamíchal je kohoutími péry, která se povalovala všude kolem. Ke jménu nápoje koktejl pak už bylo velmi blízko.

Foto / Video: Jan Nachtigal

Apple Sour koktejl
1 hlas, 5.00 prům.hodnocení (94% score)